*    *    *

Asia i Michał - wesele w Szczyrku i plener ślubny w górach


Planowanie ślubu jest dobre, na prawdę polecam. Ale dobrze jest też zostawić trochę przestrzeni na to, by "rzeczy" działy się same. Na przykład z tym autem do ślubu. Kolega Asi i Michała chciał kupić garaż, znalazł ofertę, ale sprzedający postawił warunek: Panie, sprzedam Panu ten garaż, ale bierzesz Pan to co w środku. No i wziął ten garaż razem z białym oldsmobilem kombi z bordo-welurową tapicerką. Nie wiem co stało się z samochodem potem, ale wózek idealnie pasował do naszych bohaterów i jako weselna karoca sprawdził się w stu procentach!

Śluby na Śląsku zazwyczaj zaczynają się wcześnie, na tyle, że przygotowania startują zanim jeszcze poranna kawa na dobre nie rozejdzie się po ciele. Powoli wszystko nabiera tempa. Jest czas na pucowanie butów, jest czas na przysłowiowego dymka. Ale niech nikt nie liczy na nudy, o co to, to nie! Szacunek do tradycji jest, ale co noc przyniesie...

 

Szczyrk, czyli stolica weselnych fajerów na Śląsku.

Do Szczyrku z Katowic jest godzina samochodem, w sezonie wiosenno-letnim półtorej, jak nic. Tyle wystarczy, żeby z zatłoczonej aglomeracji trafić w samo serce Beskidów. Dookoła góry i góralski klimat, tak jak w Gospodzie Polskiej, w której Asia i Michał zorganizowali swoje wesele. Drewniane stoły i ławy, zdobione krokwie i kolory, charakterystyczne dla lokalnego folkloru. No i chyba najważniejsze - zabawa może być na ostro, a nawet powinna. Nikogo to nie zdziwi.

 

Wesele w Szczyrku - plener ślubny w górach w pakiecie.

Macie więcej czasu? Wybierzcie się na sesję zdjęciową na Halę Jaworową, albo Malinowską Skałę. My mieliśmy niecałą godzinę, więc wskoczyliśmy w oldsmoblia i za kilka chwil znaleźliśmy się na niewielkiej polanie pod Szczyrkiem. Wystarczyło nam, żeby zrobić kilka zdjęć z górami w tle i wracać szybciutko na tany do upadłego.